תביעות פוליסות סיעוד

ניהול תיק מול חברות הביטוח במקרים מורכבים

גם אם הפרשתם מגיל צעיר תשלום חודשי לפוליסה סיעודית, לצערנו, מימוש הפוליסה עלול להסתבך. כ-40% מהאנשים בישראל שמגישים תביעה למימוש הפוליסה הסיעודית שלהם, מקבלים דחייה וסירוב. חברות הביטוח שולחות מומחים מטעמן, כדי לוודא שהתובע הוא אכן סיעודי ונראה כי לא אחת, חוות הדעת  משרתת את האינטרס של חברת הביטוח.

צוות עורכי הדין בפירמת עו"ד חיים פרנק, נלחם לאורך השנים כדי שאנשים סיעודיים יקבלו את הקצבה המגיעה להם, מהפוליסה עליה שילמו כל חייהם. אנחנו מיומנים בהגשת התביעה וניהול ההליך, מצטיידים בחוות דעת של מומחים רפואיים וגאים בתביעות רבות שצלחו.

שאלות - תשובות

התשובות לא מחליפות ייעוץ משפטי ויש להתייעץ עם עו"ד, כל מקרה לגופו.

ההגדרה של אדם כסיעודי, תלויה במסוגלות שלו, לבצע פעולות בסיסיות ויומיומית באופן עצמאי. בנוסף, מי שאובחן כסובל ממצב של תשישות נפש למשל אלצהיימר, מוגדר גם כן כסיעודי.

כדי לקבוע מצב סיעודי, מבצעים מבחן הערכת תפקוד / מבחן תלות, הנקרא ADL – Activities of Daily Living שנועד לבדוק עד כמה הנבדק הוא עצמאי או תלוי באחרים ברמה יומיומית.

בהערכת מצב זו בודקים כמה, מתוך שש פעולות המפורטות בתנאי הביטוח הסיעודי, מסוגל הנבדק לבצע בכוחות עצמו, אם בכלל. בוחנים אם הנבדק יכול לקום ולשכב בכוחות עצמו, להתלבש ולהתפשט לבד, להתרחץ, לאכול ולשתות עצמאית, ניידות ושליטה על סוגרים.

לרוב מספיק שהנבדק לא יוכל לבצע שלוש מתוך הפעולות האלה כדי להיות מוגדר כסיעודי, אולם זה תלוי בתנאי הביטוח הסיעודי עליו הוא חתום.

בנוסף, גם אדם המסוגל להתרחץ לבד, לאכול ולשתות עצמאית, לקום ולשכב ללא עזרה וכיו'ב, יכול להיות מוגדר כסיעודי, אם הוא הוגדר כ"תשוש נפש" על ידי רופא מומחה.
לאחר שאדם הוכר כסיעודי, הוא פטור מלהמשיך ולשלם פרמיה ויקבל את תגמולי ביטוח הסיעוד מחברת הביטוח.

לא לוותר.

זוהי תגובה שכיחה מצד חברות הביטוח ומומלץ שעורך דין יעבור על פרטי המקרה שלכם וילמד אותו. תגובה ראשונית שלילית מחברת הביטוח היא לא סוף הסיפור.

אם עו"ד מטעמכם לומד את פוליסת הביטוח שלכם ומגלה שאתם זכאים לגמלה, נפתח מו"מ שיכול להסתיים מחוץ לבית המשפט או בדיון משפטי ובמקרים רבים, המבוטח מקבל בסוף את המגיע לו.

במידה ואינכם יודעים אילו ביטוחים יש לכם או האם יש לכם ביטוח סיעודי (המתקיים בדרך כלל מול קופת החולים במסלול נפרד), ניתן להיכנס לאתר "הר הביטוח", ושם תוכלו לדעת איזה ביטוחים יש על שמכם.

פנו אלינו לקבלת

ייעוץ אישי ללא התחייבות

השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה

לחיצה על "שליחה" מהווה הסכמה למדיניות הפרטיות של החברה.

עורכי דין המטפלים בתביעות פוליסות סיעוד

עו"ד לין רוייטמן-נוי

ראש צוות עורכי דין

עו"ד נורית מנשרוב

מנהלת המערך המשפטי

עו"ד מלי אלון

מנהלת מחלקת ביטוח לאומי

זוהר אינגל

עורכת דין

אביב כהן

עורך דין

שירה עובדיה

עורכת דין

שובל ארד

עורכת דין

תמר בוטרשוילי

עורכת דין

בר לוי כהן

עורכת דין

סטניסלב רוייף

עורך דין

יאנה מנו

עורכת דין

מורן אמסלם

עורכת דין

שיר שריקי

עורכת דין

ברוך רובין

עורך דין

אושרת בן איון

עורכת דין

מן המדיה