שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306, אשדוד
(מפה)

תאונות תלמידים

תאונות תלמידים

מדי שנה נפצעים עשרות ילדים בתאונות בבית הספר ובמגרש המשחקים. הורים רבים אינם יודעים זאת אך כל ילדי ישראל מבוטחים בפוליסת תאונות אישיות. לפיכך, במידה ותלמיד בבית  הספר נפגע במהלך הלימודים, או במקרים בהם ילד נפצע מחוץ לשעות הלימודים, ניתן לבחון אפשרות של הגשת תביעה לפיצויים. תביעה זו יכולה להיות מוגשת כנגד חברת הביטוח אשר מבטחת את הילד, וכנגד הגורם אשר גרם לתאונה או שבשטחו היא התרחשה.

      

ניהול תביעה בגין נזקי גוף אשר נגרמו לתלמידים כתוצאה מתאונה הינו עניין משפטי מורכב. 

ראשית, מדובר בקטינים צעירים אשר יש לדאוג כי הם יקבלו את הפיצוי המגיע להם בגין האירוע.

שנית, חברות הביטוח והגורמים המבטחים השונים עושים כל שביכולתם על מנת להפחית את סכום התשלום למינימום האפשרי. כמו כן, במקרים מסוימים סכום הפיצויים כולל גם החזר כספי עבור ההורים בגין הפסד ימי עבודה וכדומה.

 

כל תלמיד בישראל אשר רשום במוסד חינוך ולומד בו הלכה למעשה מבוטח על ידי פוליסת תאונות אישיות. פוליסה זו מבטחת גם ילדים רכים בפעוטונים, גני ילדים ומעונות יום אשר מופעלים על ידי הרשויות המקומיות. יש לציין כי פוליסת הביטוח חלה על תאונות אשר קורות

לילדים גם מחוץ לשעות בית הספר ואף בחופשות וחגים. פוליסת הביטוח תקפה אפוא גם במקרה של תאונה בחו"ל ובהיקף של 24 שעות ביממה.

 

הכיסוי הביטוחי המגן על תלמידים בגילאים 6-18 כולל ביטוח על כל תאונה בה נפגע הילד למעט תאונות אשר הפיצויים בגינם מוסדרים בחקיקה נפרדת כגון תאונות דרכים, תאונות עבודה, פעולות טרור, פעולה צבאית וכדומה. מכיוון שמדובר במספר חברות ביטוח, גובה הכיסוי משתנה בהתאם לחברה המבטחת.

 

תביעות פיצויים בגין תאונות תלמידים הינן תביעות ביטוח המבוססות על פוליסה מול חברת הביטוח. סעיף 31 לחוק חוזה הביטוח קובע כי תביעת ביטוח מתיישנת בחלוף שלוש שנים מקרות מקרה הביטוח. עם זאת, היות ומדובר בקטינים, אישיותם המשפטית מתגבשת עם הגיעם לגיל 18. אי לכך, תביעת פיצויים בעקבות תאונת תלמידים יכולה להיות מוגשת עד שלוש שנים לאחר שהגיע הילד לבגרות – דהיינו, עד גיל 21.

 

מיותר לציין כי עדיף להגיש תביעה זו בהקדם ולא להמתין לתום תקופת ההתיישנות. שיהוי זה עלול להיות בעוכריו של הקטין והוריו, וזאת משום שחברת הביטוח יכולה לטעון שהנזקים שנגרמו אינם תוצאה של התאונה, או שהתובע לא סבל מהנזקים ברמה הנטענת, ולראיה –

השיהוי בהגשת התביעה. בנוסף, מרוץ ההתיישנות נעצר עם הגשת התביעה לבית המשפט. דהיינו, לא די בתביעה או בדרישה לחברת הביטוח בכדי לעצור את תקופת ההתיישנות.

לקבלת מידע נוסף או זימון תור לעו"ד, מלאו פרטיכם בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.‏
מפה - ישראל, אשדוד, שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306