שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306, אשדוד
(מפה)

תאונות עבודה

תאונות עבודה

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת בחוק הביטוח הלאומי באופן הבא:

"תאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או מטעמו, ובעובד עצמאי - תוך כדי עיסוקו במשלח ידו ועקב עיסוקו במשלח ידו". כפי שניתן לראות מהגדרה זו, תאונת עבודה מתייחסת לעובדים שכירים ועצמאים כאחד.

 

החוק מפרט את התנאים שבהם תאונה תיחשב כתאונת עבודה וגם את המקרים שבהם היא לא תיחשב ככזו. דוגמה לכך היא העובדה שתאונה יכולה להיחשב כתאונת עבודה במידה והיא התרחשה בדרך אל מקום העבודה או ממנו.

 

יחד עם זאת, החוק מוסיף סייגים וקובע שתאונה לא תיחשב כתאונת עבודה במידה והייתה בנסיעה הפסקה או סטיה מהדרך המקובלת והן לא היו קשורות למילוי חובותיו של העובד או (במקרה של עצמאי) לעיסוק שלו.

 

החוק מכיל התניות נוספות ואף מתייחס לפגיעות ספציפיות ומפרט באילו מקרים פגיעות אילו ייחשבו כתאונת עבודה.

 

למה זכאי מי שהוגדר כנפגע בתאונת עבודה?

אדם שהוגדר כנפגע בתאונת עבודה זכאי לפיצויים הבאים:

1. טיפול רפואי - אדם שנפגע בתאונת עבודה זכאי לטיפול רפואי חינם שכולל ריפוי, החלמה ושיקום רפואי.

2. דמי פגיעה - מדובר בתשלום שהמוסד לביטוח לאומי נותן למי שנפגע בתאונת עבודה ועקב התאונה הוא לא יכול לעבוד לא בעבודתו ולא בעבודה מתאימה אחרת.

3. גמלת נכות מעבודה - לפי חוק הביטוח הלאומי, נכה עבודה הוא אדם שבעקבות פגיעה בעבודה נפגעה יכולתו לעבוד כך שהוא לא מסוגל לבצע עבודה שאדם אחר (בן אותו מין ואותו גיל) יכול לעשות. במקרה כזה, יכול אותו אדם להגיש תביעה לגמלת נכות.

4. שיקום מקצועי - נכה עבודה זכאי לשיקום מקצועי (בנוסף לגמלת נכות). מטרת השיקום היא להקנות לאדם מקצוע ו/או לסייע לו להשתלב בעבודה.

 

סיכום

תאונת עבודה היא דבר לא רצוי. כאשר תאונת עבודה מתרחשת, יש לה לעיתים השלכות על התפקוד של הנפגע ועל המשך החיים שלו. המחוקק הישראלי נתן לכך התייחסות בחוק הביטוח הלאומי והעניק הכרה בנפגעי עבודה כולל דרכי פיצוי ושיקום. יחד עם זאת, הדרך לקבלת הכרה כנפגע עבודה יכולה לעיתים להיות מורכבת ועל כן יש להיעזר בבעל מקצוע מיומן שיוכל לסייע לכם להשיג את כל זכויותיכם.

לקבלת מידע נוסף או זימון תור לעו"ד, מלאו פרטיכם בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.‏
מפה - ישראל, אשדוד, שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306