שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306, אשדוד
(מפה)

פינוי בינוי

פינוי בינוי

בעשור האחרון קיבלה ממשלת ישראל סדרת החלטות המעניקות ליזמים ו/או למיישמי התוכנית, תמריצים כלכליים לקידום מתחמי פינוי בינוי. קידום מתחמי פינוי בינוי מתבצע באמצעות בחירת חלופה אחת מ 3 מסלולים המתווים את כללי הדרך לביצוע והוצאתם לפועל של פרויקטים מסוג פינוי בינוי במתחמים השונים. שניים מתוך שלוש המסלולים הינם ביוזמת הרשות המקומית אשר הוכרזו כמתחמי התוכנית בצו ממשלתי, ואילו המסלול השלישי והנפוץ ביותר הינו פינוי בינוי במסלול מיסוי מכח סעיף 49 כח' לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) תשכ"ג-1963.

 

בבסיסו של מסלול המיסוי, היזמים ו/או בעלי הדירות, נדרשים לפנות לוועדה להתחדשות עירונית (הפועלת לעניין זה יחד עם נציגי רשות המסים ומע"מ) לשם קבלת המלצתה של הממשלה לעניין הכרזה על המתחם כמתחם פינוי בינוי במסלול מיסוי. תוקף ההכרזה הינו לתקופה של שש שנים. עם ההכרזה מוקנות למתחם הטבות כלכליות בגין מס שבח, היטלי השבחה ומע"מ המאפשרות את הוצאתו של הפרויקט לפועל.

 

משרדנו באשדוד מעניק ליווי משפטי המקיף את כל שלבי העסקה, החל משלב איתור היזם וקבלן הביצוע, דרך בחינת היתכנותו הכלכלית של הפרויקט, ניהול מו"מ משפטי וחתימה על הסכם מחייב, ייצוג מול ועדות התכנון ורשויות המס ועד מועד קבלת הדירה החדשה וסיום הליכי רישום בית משותף.

 

לאחר הפקדת התוכנית להתנגדויות מחליטה הוועדה המחוזית האם להמליץ לממשלה על הכרזת המתחם כפינוי בינוי ואם לאו.

משאושרה תוכנית פינוי בינוי במתחם, הפרויקט עובר לשלב הביצוע ויישום הוראות החוזיות בין הצדדים. במסגרת עסקת פינוי בינוי נושא היזם בכל העלויות הכרוכות בביצוע הפרויקט לרבות הוצאות בגין הפינוי, תשלום דמי השכירות, תשלום שכר המתכננים והיועצים בפרויקט ונשיאה בתשלום כל המיסים ו/או ההיטלים הכרוכים עם העסקה.

לקבלת מידע נוסף או זימון תור לעו"ד, מלאו פרטיכם בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.‏
מפה - ישראל, אשדוד, שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306