שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306, אשדוד
(מפה)

נהיגה ללא רישיון / רישיון רכב / ביטוח

נהיגה ללא רישיון / רישיון רכב / ביטוח

נהיגה ללא רישיון היא עבירת תעבורה שכיחה ונפוצה. ישנן כמה סיטואציות המוגדרות על פי חוק, ובהתאם לסעיף 10 לחוק התעבורה, המוגדרות כנהיגה ללא רישיון:

 

  א. נהג אשר יש לו רישיון נהיגה אך אינו בתוקף, הווה אומר, לא חידש רישיונו בזמן, או נמצא במסגרת פסילת רישיון.

  ב. נהג בעל רישיון לכלי רכב מסוים אשר נתפס נוהג על רכב מסוג אחר.

  ג. נהג הנתפס נוהג ברכב מבלי שעבר את מבחני הרישוי, ואין בידו כלל רישיון נהיגה (בלתי מורשים לנהיגה).

  ד. התרת נהיגה לנהג שאינו מורשה.

 

נהיגה בלי רישיון תקף לתקופה של עד 6 חודשים תוביל לקנס כספי. לעומת זאת נהיגה ללא רישיון תקף מעל 6 חודשים תגרור זימון לבית המשפט. בנוסף, באם נהג נמצא נוהג ללא רישיון בתוקף בתקופה של למעלה משנה, יצטרך הנהג לחזור ולבצע את תהליך קבלת רישיון, הן מבחן התאוריה והן המבחן המעשי.

 

כמו כן לעניין ביטוח חובה פקודת רכב מנועי משנת 1970 קובעת כי כל בעל רכב במדינת ישראל חייב להחזיק בפוליסת ביטוח חובה המתחדשת מדי שנה. פוליסת ביטוח חובה נועדה לכסות נזקי גוף של הנוהג ברכב ושל נוסעיו, כמו גם לכסות את נזקי הגוף של הולכי רגל שנפגעו מהרכב במקרה של תאונה.

בתי המשפט מתייחסים לעבירה זו כעבירה כלכלית, ונוהגים לחייב את הנהג "העבריין" בקנס גבוה מהרגיל. ההיגיון הוא, כי נהג שחושב שבכך שהוא לא רוכש ביטוח חובה הוא חוסך כסף, יאלץ בסופו של דבר לשלם סכומים גבוהים משמעותית.

 

במידה ונתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה ו/או רישיון רכב ו/או ביטוח חובה, חשוב להצטייד בעו"ד שיעזור לכם מול משטרת ישראל ובתי המשפט.

לקבלת מידע נוסף או זימון תור לעו"ד, מלאו פרטיכם בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.‏
מפה - ישראל, אשדוד, שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306