שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306, אשדוד
(מפה)

מיקרו - טראומה

מיקרו - טראומה

מיקרוטראומה פירושה: פגיעות זעירות חוזרות ונישנות אשר נגרמו לעובד במהלך עבודתו באיבר מסויים בגופו, במהלך השנים ואשר התגבשו לפגיעה מסוימת. משמעות המיקרוטראומה פועלת כמובן לטובת המבוטח ואומרת כי החוק מכיר במקרה בו עובד הוכיח כי במסגרת עבודתו עשה באופן שיטתי פעולה מסוימת אשר גרמה לאיבר מסוים להישחק. בעקבות מצב השחיקה נפגעה בהכרח יכולתו לעבוד על בסיס יום יומי ולכן הוא ייחשב כ"מחלת מקצוע".

 

כל מקרה ומקרה נבחן לגופו של עניין, בהתאם לנסיבותיו והאופן בו נוסח טופס התביעה שהוגש לביטוח הלאומי. הכרה בפגימה כפגיעה בעבודה אצל עובד מסוים לפי הלכת המיקרוטרואמה, אין משמעותה הכרה אוטומטית באותה פגימה אצל עובד אחר, גם אם מדובר באותה עבודה. בכל מקרה ומקרה יש להוכיח פגיעות זעירות חוזרות ונשנות שכל אחת מהן הסבה נזק זעיר עד שהצטברות נזקים אלו הביאו לפגימה בכללותה ולהימנע מתיאור לפיו מדובר בעבודה בה מבוצעות פעולות מגוונות.

 

לצורך הכרה במיקרוטראומה הפסיקה דורשת תנועות זהות במהותן- דהיינו דומות האחת לרעותה, ובלבד שיפעלו על מקום מוגדר. תדירותן אינה חייבת להיות קבועה אלא על התנועות לחזור ולהישנות בתכיפות הנמשכת על פני זמן מספיק לגרימת הנזק המצטבר הפוגע בכושר ההשתכרות. 

 

לסיכום במסגרת תביעה להכרה בפגיעה בעבודה על דרך תורת המיקרוטראומה יש להוכיח שניים:

א. התשתית העובדתית- תנועות זהות ונשנות בתדירות גבוהה ובמשך זמן ממושך במסגרת העבודה.
ב. התשתית הרפואית- אם הונחה התשתית העובדתית ימנה בית הדין מומחה יועץ רפואי שיקבע אם התנועות הזהות ונשנות אכן גרמו לפגיעה, דהיינו שקיים קשר סיבתי בין הפגיעות לבין הנזק.

לקבלת מידע נוסף או זימון תור לעו"ד, מלאו פרטיכם בטופס וניצור עמכם קשר בהקדם.‏
מפה - ישראל, אשדוד, שד' ירושלים 18, בנין K towers קומה 3 משרד 306